TV

Arena sport 1

Športový TV stanice, ktorá oslovuje fanúšikov slovenskom športe. Vysiela vo vysokom rozlíšení obrazu HD. Táto stanica je tiež dostupná v režime živého vysielania v službe Live TV. Výber z európskych futbalových líg, atletiky, tenisu, hádzanej a ďalších športov a exkluzívne tiež slovenské národné ligy.

CNN Prima NEWS

CNN Prima News je spravodajský televízie z aktuálnym spravodajstvom. CNN sa vyznačuje veľkým pokrytím domáceho a medzinárodného spravodajstva, a to vďaka rozsiahlej sieti reportérov CNN po celom svete. Multimediálne spravodajská platforma ponúkajúca objektívne, rýchle, presné a dynamické spravodajstvo sedem dní v týždni.

Čo to sú multimedia

Jedná sa o spojenie pohyblivého obrazu, prinajmenšom v televíznej kvalite, s vysokou kvalitou zvuku a riadiacim systémom, počítačom. Počítač sa využíva pre prácu s textom, grafikou, pri prenose údajov a spracovanie dát. Každý z nás počúva rádio, televíziu, číta noviny, telefonuje atď. Tak to všetko sú media. Ich rôznym prepojením vzniká multimediálne záznam alebo prezentácie. Multimédia sú teda kombinácia foriem obsahu videa, audio, textov, obrázkov, animácií a interaktivity. Interaktivita užívateľa znamená aktívne sa zúčastniť a zasahovať do priebehu multimediálneho programu.

Kde sa môžeme stretnúť s multimédiami
Využitie multimediálneho programu je veľmi široké. Dnes sa stretávame s multimédiami na každom kroku. Lebo využitie multimediálneho programu je veľmi široké.

prezentácia
Prezentácia ponúka služby a poskytuje informácie zákazníkom v určitom odbore. Prezentácia môžu byť doplnené obrázky, grafy, videom, zvukom alebo animácií.

výukové programy
Ďalšou možnosťou sú výukové programy, napr. Jazykové. Tu je priamo podmienkou užívateľa zasahovať do programu. Študent môže nastaviť obtiažnosť, formu výučby či zvoliť jednotlivé lekcie.

počítačové hry
Jednou z najznámejších možností multimédií sú počítačové hry. To je klasický prípad, keď sa stretáva obraz, text, video a zároveň je podmienkou do behu programu zasahovať.

databáza
Používateľovi slúži na predstavenie výrobkov a služieb danej firmy.

informačné tituly
Jedná sa predovšetkým o rôzne encyklopédie, v ktorých je možné listovať, prechádzať a vyberať z nich podľa témy.

Rádio, TV
Svojím spôsobom môžu byť interaktívne aj klasická médiá ako je televízia a rádio. Ako divák môžeme do vysielania zasahovať napr. Hlasovaním SMS správami a podobne.

ČT :D

ČT Déčko je stanica českej televízie, určená pre tých najmenších divákov. Deti vo veku 4 – 12 rokov môžu sledovať hrané aj kreslené rozprávky, pravidelné magazíny, súťažné a zábavné programy, cvičenie, denné správy, či športové relácie každý deň medzi 6:00 a 20:00.

ČT1

ČT1 je najstaršou českou televíziou. Mnoho ľudí ju nazýva jednoducho jednotkou. Program ČT1 je zameraný na rodinu. Môžete tu sledovať obľúbené Československej filmy, seriály a zábavné programy. Česká televízia užíva pre produkciu relácií troch televíznych štúdií v Prahe, Brne a Ostrave. Českej televízie na Kavčích horách v Prahe.

ČT24

ČT24 je spravodajský kanál Českej televízie. Televíziu môžete sledovať nepretržite, vysiela totiž 24 hodín denne. O tých najaktuálnejších správach zostanete informovaní vďaka pravidelným reláciám, ktoré sa striedajú každých 30 minút a zároveň vďaka nonstop titulkom pod obrazom.