Čo to sú multimedia

Jedná sa o spojenie pohyblivého obrazu, prinajmenšom v televíznej kvalite, s vysokou kvalitou zvuku a riadiacim systémom, počítačom. Počítač sa využíva pre prácu s textom, grafikou, pri prenose údajov a spracovanie dát. Každý z nás počúva rádio, televíziu, číta noviny, telefonuje atď. Tak to všetko sú media. Ich rôznym prepojením vzniká multimediálne záznam alebo prezentácie. Multimédia sú teda kombinácia foriem obsahu videa, audio, textov, obrázkov, animácií a interaktivity. Interaktivita užívateľa znamená aktívne sa zúčastniť a zasahovať do priebehu multimediálneho programu.

Kde sa môžeme stretnúť s multimédiami
Využitie multimediálneho programu je veľmi široké. Dnes sa stretávame s multimédiami na každom kroku. Lebo využitie multimediálneho programu je veľmi široké.

prezentácia
Prezentácia ponúka služby a poskytuje informácie zákazníkom v určitom odbore. Prezentácia môžu byť doplnené obrázky, grafy, videom, zvukom alebo animácií.

výukové programy
Ďalšou možnosťou sú výukové programy, napr. Jazykové. Tu je priamo podmienkou užívateľa zasahovať do programu. Študent môže nastaviť obtiažnosť, formu výučby či zvoliť jednotlivé lekcie.

počítačové hry
Jednou z najznámejších možností multimédií sú počítačové hry. To je klasický prípad, keď sa stretáva obraz, text, video a zároveň je podmienkou do behu programu zasahovať.

databáza
Používateľovi slúži na predstavenie výrobkov a služieb danej firmy.

informačné tituly
Jedná sa predovšetkým o rôzne encyklopédie, v ktorých je možné listovať, prechádzať a vyberať z nich podľa témy.

Rádio, TV
Svojím spôsobom môžu byť interaktívne aj klasická médiá ako je televízia a rádio. Ako divák môžeme do vysielania zasahovať napr. Hlasovaním SMS správami a podobne.

Vaše hodnotenie

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Veľká BritániaZábava
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x